Basisopleiding GO Mediacoach
14-delige interactieve en praktijkgerichte opleiding voor iedereen die zich bezig houdt met media (en voorlichting daarover) in de bibliotheek of mediatheek!
Nieuwe digitale technologieën veranderen de manier waarop mensen leren, samenwerken en zich vermaken. Het vak van bibliothecaris vraagt daardoor om nieuwe vaardigheden en kwaliteiten, die u in de Basisopleiding Mediacoach voor Bibliotheekprofessionals ontwikkelt.
Tijdens de opleiding leert u in te spelen op de veranderde behoeften van diverse doelgroepen en leert u op welke manier digitale media een rol spelen om participatie, geletterdheid, verbinding en plezier, de belangrijkste doelen, te bereiken.
Wie de Basisopleiding Mediacoach afrondt, mag zichzelf gecertificeerd Mediacoach noemen.
Resultaat
In de Basisopleiding Mediacoach leer je in te spelen op de veranderde behoeften van jouw doelgroepen, collega's, klanten, bezoekers en leerlingen; en hoe je digitale tools in kunt zetten om jouw doelen – betrokkenheid, kennisoverdracht, echt leren, participatie, verbinding en plezier – te bereiken.
Programma
De Opleiding Mediacoach kun je in twee varianten volgen: de volledige Opleiding Mediacoach en de Basisopleiding.
Wij adviseren altijd de volledige opleiding te volgen. Je ontwikkelt daarin allround alle competenties die je nodig hebt om een succes te maken van digitale geletterdheid, mediaopvoeding, mediawijsheid, informatievaardigheden, digitaal burgerschap, computational thinking, basisvaardigheden ICT en medialabs in jouw organisatie. Na afloop ontvang je maar liefst 4 certificaten: je bent dan gecertificeerd Mediacoach, Specialist Informatievaardigheden, Expert Medialabs en Coach Digitaal burgerschap.
Heb je de tijd hier niet voor of is je opleidingsbudget niet toereikend, dan doe je een selectie van onderdelen in de Basisopleiding. Je sluit deze af met het certificaat Mediacoach.
De opleiding GO Mediacoach bestaat uit de volgende thema's en onderdelen:
Informatievaardigheden (3 lesdagen)
- Slimmer zoeken
- zoekstrategieën
- zoekmachines
- Nepnieuws en desinformartie
- Schrijven voor Wikipedia
- Digitale tools
- Copyright, Creative Commons en AVG
- Infominderen
Digitale Vaardigheden (5 lesdagen)
- gezonder en sportiever leven door digitale technologie
- aangename vrijetijdsinvulling met media
- het internet gebruiken voor leren en ontwikkelen
- werk vinden en carrière maken in het digitale tijdperk
- familiebanden & vriendschappen digitaal versterken
- je digitale identiteit vormgeven en digitaal verbinden met anderen
- online kopen, verkopen en besparen
- digitaal genieten van kunst, cultuur en literatuur
- Digital Storytelling: een boeiende podcast maken
- Digital Storytelling: een overtuigende video maken
Mediaopvoeding (3 lesdagen)
- Kinderen grootbrengen in de mediasamenleving 1 en 2
- Digitale Leeseducatie; de digital leesconsulent
Medialabs (3 lesdagen)
- Programmeren: scratch, robots, Lego WeDo & CoderDojo
- Into the Future: Virtual Reality
- Into the Future: Artificial Intelligence & Internet of Toys
Andere GO Mediacoach trajecten
- Specialist Informatievaardigheden (6 lesdagen)
- Expert Medialabs (7 lesdagen):